Jump to content

Regulamin Serwera Role Play


Recommended Posts

regulamin.png.a095448358aff74bfdc59695454220d3.png

 

 1. Każdy gracz ma obowiązek znać regulamin, którego nieznajomość nie zwalnia z jego przestrzegania
 2. Administracja ma prawo karać za czyny, które uzna za działające na szkodę serwera, nawet jeśli nie są uwzględnione w regulaminie
 3. [D] Wszystkie błędy znalezione na serwerze muszą być niezwłocznie zgłoszone Administracji, a ich wykorzystywanie jest zabronione
 4. [A] Wchodząc na serwer gracz zobowiązany jest wcielić się w swoją postać i nie wychodzić z niej, niezależnie od tego co się dzieje
  1. [A] Wcielając się w postać gracz zobowiązuje się odgrywać wszelkie aspekty odwzorowujące jej charakter i stan takie jak strach, ból czy motywację do podejmowania określonych działań.
  2. [A] Zakazuje się dołączania do akcji na siłę i bez wyraźnego powodu IC
  3. [A] W przypadku błędu skryptu, niewstrzymującego rozgrywki, należy nie przerywając akcji odgrywać wokół niego, a następnie zgłosić go poprzez discord. 
  4. [B] Jeżeli to, co odgrywamy jest kontrowersyjne, budzi niesmak u innych lub powoduje trwałe zmiany u innych postaci, należy uzyskać zgodę osoby której to dotyczy.
  5. [D] Wszelkie przejawy toksyczności wobec innych graczy IC i OOC niezależnie od platformy, będą karane.
 5. [A] Kłamanie używając komend narracyjnych /me, /do oraz /opis jest zabronione
  1. [A] Zawsze należy odgrywać stan faktyczny naszej postaci, jej ekwipunku i jego położenia. Przedmioty w ekwipunku postaci lub dowolnym miejscu przeznaczonym do ich przechowywania znajdują się tam fizycznie w każdej sytuacji. Niedozwolone jest odgrywanie oskryptowanych przedmiotów w przypadku braku ich posiadania. 
  2. Czynności oskryptowane lub animacje przedstawiające wykonywane czynności  nie muszą być dodatkowo suplementowane narracją.
 6. [A] Czat OOC może być wykorzystywany jedynie w celu zgłoszenia technicznego błędu wstrzymującego dynamiczną rozgrywkę. 
 7. [D] Rozdawanie majątku innym graczom oraz przekazywanie go między własnymi postaciami w jakikolwiek sposób jest zabronione
 8. [A] Każda próba obezwładnienia, związania, wymiany ognia i innych agresywnych działań musi zostać właściwie zainicjowana
  1. [B] Doprowadzenie innej postaci do BW powinno być ostatecznością
 9. [B] Porwanie lub rabunek może nastąpić, kiedy na serwerze znajduje się co najmniej 2 policjantów lub osoba porywana/rabowana wykonuje działalność przestępczą.
  1. Podczas rabunku zabrać można jedynie rzeczy które ktoś ma przy sobie
 10. Postać po BW pamięta wszystko co wydarzyło się wcześniej, chyba że gracz zdecyduje inaczej.
 11. [C] Wszystkie aktywności przestępcze można wykonywać w grupie nie większej niż 6 osób.
  1. Łączna liczba graczy w zaakceptowanej przez administrację organizacji przestępczej może wynosić 13 osób, wliczając w to rekrutów formalnie nie będących członkami. Taka grupa może przebywać razem jedynie na własnym terenie, podczas innych aktywności musi poruszać się w maksymalnie 6 osób. Limit dotyczy również komunikacji radiowej i telefonicznej.
  2. Tylko organizacja przestępcza zaakceptowana przez Administrację może utożsamiać się z kolorem lub symbolem oraz wykorzystywać go na ubiorze oraz pojazdach.
  3. Przyjaźnie między organizacjami są zabronione. Relacje mogą być najwyżej neutralne.
  4. Lider organizacji ma prawo zrobić FCK postaci, która odchodzi z jego organizacji
 12. Możliwe jest permanentne zabicie postaci innego gracza, warunkiem jest zaakceptowanie podania na FCK przez Administrację w odpowiednim dziale na forum lub w nagłych przypadkach po bezpośrednim kontakcie z Administracją. Taka sama procedura dotyczy FCJ.

Słowniczek pojęć:

 1. [A] Inicjacja - Fragment akcji RP pozwalający na rozpoczęcie wymiany ognia, pobicie, staranowanie lub inną sytuację zagrażającą życiu przynajmniej jednej ze stron. Nie mylić z rozpoczęciem akcji RP.
  1. Aby inicjacja była prawidłowa, jedna ze stron musi jasno wyrazić swoje intencje i wysunąć żądania wobec drugiej strony zanim wykona jakikolwiek ruch, mogą one być wyrażone słownie lub wymownym gestem. Podanie konsekwencji niewykonania polecenia pomoże jasno określić jakie są nasze intencje, np. "Jeżeli się nie zatrzymasz, zacznę strzelać". Obowiązkowo należy dać drugiej stronie czas na reakcję, niezależnie czy na poddanie się, czy na zignorowanie naszych ostrzeżeń lub żądań. To właśnie danie czasu na reakcję i decyzję podczas takich sytuacji odróżnia normalną strzelaninę od RDM.
 2. [B] Random DeathMatch (RDM) - Atakowanie innych graczy lub NPC bez powodu oraz bez inicjacji.
 3. [B] Vehicle DeathMatch (VDM) - Atakowanie innych graczy pojazdem, w tym taranowanie. Za VDM nie jest postrzegane potrącenie w sytuacji zagrożenia życia, braku innych opcji ucieczki lub niezamierzonego wypadku.
 4. [C] MetaGaming (MG) - Wykorzystywanie informacji pochodzących spoza gry. Zmiana zachowania postaci, omijanie lub wykorzystywanie mechanik serwera w oparciu o informacje których nie pozyskała nasza postać.
 5. [A] PowerGaming / FailRP - Używanie narracji lub mechanik serwera, aby uzyskać przewagę.
  1. Używanie zwrotów/calloutów z gier FPS podczas interakcji
  2. Używanie najszybszych sposobów na zarobek nie zważając na roleplay
  3. Wykonywanie skoków kaskaderskich w pojazdach
 6. [A] Metazwroty - Utarte przez polską społeczność RP zwroty i formułki używane na Voice, a mówiące i rzeczach które dzieją się poza grą np. “Muszę się zamyślić”, “Masz pajączka na stopie”, “Trzecie oko” i wiele innych.
 7. [B] Lootowanie - Okradanie innych graczy bez uzasadnionego podłoża roleplay 

Informacje dodatkowe
Rozgrywka na serwerze jest wzorowana na współczesnej Kalifornii (USA) i umiejscowiona jest w uniwersum GTA. Gra odbywa się z pominięciem wydarzeń z fabuły serii.

Podczas tworzenia postaci imię i nazwisko postaci musi być napisane bez znaków specjalnych, nie może być ono polskie lub spolszczone. Nie może należeć do sławnej osoby z rzeczywistości lub sławnej fikcyjnej postaci, nie może należeć do postaci z fabuły GTA lub być z nią w pokrewieństwie. Nie może być kreowana w oparciu o popkulturę (batman, joker itd.). Nie może być kreowana na bazie realnych osób żyjących lub nieżyjących.

Jeśli podczas wykonywanej akcji roleplay zostaniesz wyrzucony z serwera, musisz niezwłocznie napisać na Discordzie informując o sytuacji (kanał #wyrzuciło-mnie-z-serwera)
Jeśli zostałeś wyrzucony z serwera podczas odgrywania akcji. Po powrocie na serwer musisz odnaleźć osobę, z którą miałeś interakcję i kontynuować

Kary

 • Kat. A - Ban do 1 dnia lub upomnienie
 • Kat. B - Ban do 3 dni
 • Kat. C - Ban do 7 dni
 • Kat. D - Ban do 30 dni lub permanentny

Kategorie są jedynie sugestią. Administracja będzie dobierać kary zgodnie z wykroczeniem.
 

 

W razie pytań lub niejasności dot. Regulaminu zapytaj


Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność V-Life
autor: Mintaz

 • Like 45
 • POGGERS 4
 • rtdpepe 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Mintaz unlocked and locked this topic
 • Mintaz featured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...