Jump to content
Sign in to follow this  
Mintaz

FAQ Ogólny

Recommended Posts

FAQ

Aby szybko znaleźć odpowiedź której szukasz wciśnij [Ctrl] + [F] i wyszukaj słowo lub frazę.

1. Jak zagrać na serwerze?
    W pierwszej kolejności musisz dostać się na Whitelistę.

2. Jak dostać się na Whitelistę?
    Dowiesz się tego tutaj.

3. Czy muszę być na Whiteliście żeby wejść na serwer?
    Tak

4. Nie widzę serwera na liście.
    Wpisz w konsoli FiveM [F8] - connect 51.38.130.89:30120

5. Czy mogę w jakiś sposób przekazać pieniądze na serwer?
    Tak, jeżeli chcesz wesprzeć serwer możesz zrobić to na stronie głównej forum po prawej stronie. 

6. Czy będę miał coś z tego że jestem Donatorem?
    Jako podziękowanie otrzymasz rangę na forum i discordzie, otrzymasz 4 slot na postać oraz jako pierwszy będziesz mieć dostęp do nowości na serwerze.

7. Kiedy restart?
    Restarty są automatyczne o godzinie 6:00 i 18:00

8. Czy będzie więcej slotów?
    Obecnie jesteśmy na 64 slotach, są dostępne także 120 ale wymagają droższej subskrypcji. Więcej slotów oznacza mniejsza stabilność serwera i skryptów, więc do czasu mniejszej ceny za sloty i większej stabilności nie będziemy ich zwiększać.

9. Dlaczego Fivem który ma 32/64 sloty, a nie RAGE/GT-MP/...?
    FiveM jest w tej chwili najbardziej rozbudowaną i najstabilniejszą platformą. Mimo ilości slotów nie mamy zamiaru przenosić się na inną.

10. Czy mogę wykupić slota?
    Nie oferujemy takich rzeczy, slotów jest pod dostatkiem a kolejki są znośne.

11. Dostałem bana za nic, co mam zrobić?
    Bany nie są rozdawane za nic, jeżeli jedank czujesz niesprawiedliwie ukarany, napisz apelację w dziale Apelace od kar na forum.

12. Czy dostanę bana na GTA:Online za granie przez FiveM?
    Dopóki nie modyfikujesz plików gry w głównym katalogu GTA, to nic się nie stanie.

13. Czy mając bana na GTA:O mogę grać?
    Tak, tylko nie cwaniakuj.

14. Mam GTAV na SocialClub, mogę grać?
    Możesz, na jakiej platformie masz GTA nie ma znaczenia. Jednakże do weryfikacji konta używany Steam, więc musi być on włączony podczas gry na serwerze, nawet jeśli nie masz na nim GTA.

15. Czy dodacie X?
    Możliwe. Napisz temat w dziale Propozycje na forum lub na kanale #propozycje na Discordzie.

16. Macie jakieś addony? BMW albo Audi?
    Nie. Zrezygnowaliśmy całkowicie z addonów, powodują one tylko niepotrzebny grind i przyciągają półmózgów.

17. Czy mogę być policjantem/lekarzem/mechanikiem/prawnikiem/strażakiem?
    Możesz. Złóż podanie w odpowiednim dziale forum w czasie rekrutacji.

18. Można napadać na banki/sklepy?
    Tak. Na sklep możesz napaść mając nóż, na bank natomiast możesz napaść mając broń.

19. Który model to ten z GTA:Online, żebym mógł zmieniać ubrania?
    Po wybraniu płci, będzie to ten pierwszy. Jeżeli się nie pokazuje to przesuń suwak oczko w prawo i wróć na początek.

20. Coś stało się podczas tworzenia postaci i nie jest tak jakbym chciał.
    Jeżeli problem dotyczy skinu, zawsze możesz go zmienić w punkcie Operacji Plastycznej. Jeżeli popełniłeś błąd wpisując dane poproś o zmianę na Discordzie. Możesz także zrobić nową postać na kolejnym slocie i napisać podanie o usunięcie tej pierwszej w tym dziale.

21. Nie mogę zaakceptować tworzenia postaci.
    UI przystosowane jest rozdzielczości ekranu 1920x1080p, jeżeli używasz innej zmień ją.
    Jeżeli przycisk jest, ale klikanie go nic nie robi, musisz zrestartować grę i zacząc ponownie. (wciąż naprawiamy ten błąd)

22. Mam zielone brwi/zarostu lub nie mogę założyć czapki.
    Zielone brwi powoduje wybranie koloru 0 brwi/zarostu, zmiana na 1 eliminuje problem.
    Brak czapki powoduje wybranie koloru -1 tego elementu, aby to naprawić należy napisac na discordzie.

23. Serwer scrashował?
    Jeżeli pytasz, to prawdopodobnie tak, restarty są zapowiadane.

24. Jak "zginę" i wcisnę [E] to tracę wszystko?
    Nie, po upłynięciu czasu możesz ocknąć się w ciężkim stanie tracąc część statystyk lub za opłatą wrócić do szpitala.

25. Potrzebuje prawa jazdy żeby jeździć autem?
    Nie. Ale licz się z konsekwencjami, kiedy złapie Cie policja.

26. Potrzebuje licencję na broń żeby kupić pistolet?
    Potrzebujesz licencję, aby kupić broń legalnie i legalnie jej używać. Są też nielegalne drogi zdobycia broni palnej. 

27. Mogę założyć gang na serwerze?
    Nie, dołącz do jednego z już istniejących lub napisz projekt w dziale Projekty In Character w odpowiednim czasie.

28. Mogę sprzedawać narkotyki?
    Możesz. Istnieje możliwość robienia tego samemu oraz pozyskania droższych narkotyków od graczy. Reszty dowiesz się IC.

29. Modele policyjne wyglądają jak kupa, coś się popsuło.
    Prawdopodobnie korzystasz z DirectX 10, w ustawieniach grafiki zmiań na 11 i wszystko powinno wyglądać w porządku. 

Jeżeli masz pytanie, które się tutaj nie znajduje, napisz do naszego Supportu na Discordzie.

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...