Jump to content

Matus

SASP Leader
 • Content Count

  192
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Matus last won the day on November 24 2018

Matus had the most liked content!

Community Reputation

89 Excellent

4 Followers

Recent Profile Visitors

1,562 profile views
 1. Matus

  Ożywić więzienie

  Siłownia na tak. Ale tylko ona. Dilerka w więzieniu jest tak potrzebna i powszechna jak gwałty na więźniach. A co do wychodzenia to działa to na niekorzyść obecnemu stanowi kiedy nie chcemy żeby ktoś z zewnątrz miał dostęp do więźniów w taki sposób, że mógł sobie spacerkiem wejść. Więc argument, że rozmowy trzeba na szybko kończyć jest taki trochę średni biorąc pod uwagę fakt, że zawsze można wejść do pokoju widzeń i tam dokończyć dialog. Natomiast argument, że więzienie to nie park rozrywki, aby umilać ludziom życie - bo i takie były odpowiedzi przy poprzednich pomysłach związanych z więzieniem - wg mnie jest skrajnością, bo nie trzeba wręcz utrudniać tego życia, bo przestępstwa i odsiadka to też część rp i tu jak najbardziej rozumiem skąd te pomysły się wzięły. Więzienie jest po prostu nudne.
 2. Zgłoś się do niego, dowiesz się szczegółów. To takie proste.
 3. Po to właśnie jest sprzedawca, abyś ruszył w jego stronę i zagadał o takie szczegóły. Sprzedawca też ma jakiś punkt zaczepienia jeżeli chodzi o small talk. Jedyne o czym sprzedawca może rozmawiać to właśnie o takich rzeczach i o tym czy chcesz to czy nie. Chyba, że chciałbyś, żeby nad każdym samochodem widniały informacje, a sprzedawca miałby ci tylko sprzedawać samochody jak mechanik, gdzie każdy jeden kierowca celuje w autonaprawkę licząc, że mechanika nie ma Jezeli nie ma sprzedawcy to i nie ma samochodu. Tak niestety to wygląda, że nie wchodzisz do zamkniętego sklepu i nie zostawiasz koperty z pieniędzmi na stoliku. Sprzedawca też nie musi iść sobie po bułki zostawiając lokal samopas.
 4. Matus

  FIRMA TRANSPORTOWA LS-TRANS

  To akurat nie musi być problem. Ja bym powiedział, że nie będzie, ponieważ customy które mieliśmy miały przeogromną wagę i to była główna przyczyna. Mało kto wie, ale ciężarówka która jest już teraz dołączona to pracy ciężarówki to ... addon ;) W tym przypadku zmieniłoby się dodanie oświetlenia i ewentualne mapowanie ciężarówki, a jedynym problemem byłoby pewnie wybór konkretnego malowania jaki kierowca by chciał. Tuning wizualny to też mały detal o ile są to ciężarówki z gry.
 5. Matus

  FIRMA TRANSPORTOWA LS-TRANS

  Masz kogoś do współprowadzenia pomysłu? Napisz biznesplan z wykorzystaniem obecnej mechaniki na serwerze.
 6. Dziwne jest to że w całym stanie przebywa 32 osoby. Dlatego role są uniwersalne i nie ma sensu delegować ludzi do zajmowania się docelowo takimi pierdołami.
 7. Matus

  Praca poławiacza pereł

  Fajny powód do zagospodarowania czasu wolnego
 8. Dobrze wiedzieć, że ktoś chce mnie wkręcić w swoją akcję RP, bez mojej wiedzy, ale tego można było się spodziewać po kimś kto oczekuje uwagi i politowania. Profesjonalna postawa mija się z tym, że ktoś tak bardzo postarał się o proces bez konsultacji z drugą stroną...która akurat ma co robić w tym terminie, ma swoje życie i akurat ma plany na cały weekend. Ale spoko, skoro nikt nie przewidział poinformowania mnie o tym nie czuję się zobowiązany do brania w tym udziału Powodzonka.
 9. Matus

  Niebieskie tło w menu

  usuń cache z folderu fivem
 10. Teraz zaczynasz pisać z sensem. Twoja wypowiedz przypomniała mi, że miałem kiedyś sprawdzić ciężarówkę elektryka, która ma podnoszony kosz. Oryginalnie nie działa w grze, ale przed chwilą udało mi się uruchomić to, dzięki czemu można odnosić ludzi na nim. Tu uwierz mi, że lepsze nic niż to. Dosłownie. Rozumiem, że dla ciebie to jest metoda prób i błędów, dla nas również i to pewnie dlatego, że od dawna robię tak samo, ale to się najzwyczajniej w świecie nie sprawdza. Wystarczy posiedzieć trochę dłużej, że potencjalny człowiek ma pretensje, że śmiesz rozmawiać z nim na podstawie jego przejechania przez czerwone światło. To nie jest jeden przypadek, tylko przypadłość polskiej sceny rp, którą nie da się zmienić zwykłym banem czy regulaminem. Oczekujesz od człowieka, żeby stał w budce i nie robił zbyt wiele, czyli teoretycznie rp, praktycznie łatwy zarobek. Skoro nie ma być zarobkiem, to nie może być bardziej opłacalne niż rozwożenie pizzy. Jeżeli nie ma być opłacalne bardziej niż aktywna praca to równie dobrze możesz tam stać i robić swoje jako praca w tle, czyli wymyślona.
 11. Matus

  Zakładnicy, okupy...

  To jak już dogadałeś się z pozostałymi członkami organizacji to dlaczego jeszcze nam chcesz urozmaicać życie? Nasze jest już nad wyraz urozmaicone na naszą ilość ludzi.
 12. Matus

  Zakładnicy, okupy...

  Policja nie płaciła i nie będzie płacić za okupy. Było już wałkowane wiele razy. Nie istotne czy ktoś ma gadane, czy komuś to coś urozmalici to i policja powinna być jedyną frakcją, w której cywil nie powinien wiedzieć korzyści patrząc na nią finansowo. Ani miasto, ani urząd miasta nie wyłoży kasy na nikogo, bo nie ma w tym interesu, a policja sama w sobie nie dostaje budżetu na okupy, bo to by otwierało kolejną bramkę zarobkową. Uprowadź sobie kogoś z konkurencyjnego gangu i wymuś okup. Życzę powodzenia
 13. Dobry temat. W końcu ktoś zwrócił uwagę na kilka ważnych rzeczy. Ja jeszcze dodam do tego, że przydałyby się propozycje, które nie mają nic wspólnego z ulepszeniem/urozmaiceniem pracy policji nawet jako firma trzecia. Co do śmieciarza - był taki pomysł i nadal w sumie gdzieś tam na tyłach głowy jest. Mechanika dość prosta. Bierzesz śmieciarkę i jedziesz pod wskazany adres, aby zabrać worek i wrzucić na tył. Aby praca była realna wpadłem na pomysł, że skoro jest możliwość wykorzystania opcji dni tygodnia, to śmieciarze mogliby odwiedzać konkretną dzielnicę w konkretny dzień. Mniejszy obszar eksponuje pewien powtarzalny minus, bo z czasem pracownicy zauważą, że bez sensu jest zbierać śmieci z jednej ulicy, żeby pojechać do następnego celu, który jest kilka ulic dalej, aby trzecim celem był znowu śmietnik w pierwszej lokacji. Ok, więc dlaczego nie zrobić drogi i robić punkt po punkcie? Odwiedzam te śmietniki i zauważam jeszcze większy problem - żeby obskoczyć śmietniki muszę ciągle wsiadać i wysiadać z ciężarówki i przeparkowywać ją co kilka metrów bo nie wiem czy gorsze jest to, czy bieganie od ciężarówki do śmietników w powiększających się odległościach. Efekt taki, że teoretycznie fajna praca z ciekawym rozwiązaniem robi się bardzo wkurzająca już na pierwszym zleceniu. Co innego jakby w zbieraniu pomagała nam druga osoba, jako kierowca, ale to by się nie opłacało, aby ktoś pomagał za część stawki. Powiększyć wypłatę? Nie, bo wtedy opłacalne będzie to bieganie samemu, a jeszcze do tego bardziej opłacalne niż inne prace...bo nikt nie wpadnie nawet na to że wypłata jest wyższa, aby robić ją w dwie osoby. Praca dozorcy i sklepikarza - czyli stanie i czekanie, aż kto przyjdzie. Tak, mi też się wydawało, że np. SAMS będzie lepiej traktowane przez społeczność niż to widzę, tymczasem ich rola najczęściej ogranicza się do podniesz i spierdalaj. Podobnie LSCM - napraw pan bo mam akcje, zapłacę więcej. I spierdalaj. Oni chociaż mogą jeździć do wezwań, a jaką alternatywę ma taki sklepilarz? Pomijając pewnie fakt, że byłby bardzo łatwym celem do napadu w większości wypadków i osobiście waliłbym w czapkę taki interes, że mam być świadomym zakładnikiem na serwerze przez całą karierę sprzedawcy w 24/7 (tak się nazywa sklep). Jakieś dalsze propozycje?
 14. Wchodzenie do środka to nie chodzenie na posesje przecież
×
×
 • Create New...