Jump to content

Matus

Donator
 • Content Count

  199
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Days Won

  13

Matus last won the day on September 8 2019

Matus had the most liked content!

Community Reputation

100 Excellent

4 Followers

Recent Profile Visitors

2,027 profile views
 1. Matus

  System Sądowniczy

  A nie zapomniał, bo i nadal w niej jest. I tak jak napisał: , i wszystkie te inne argumenty są przytoczone we wcześniejszym poście. A system ten wynikł z czystej obiektywnej obserwacji ówczesnego lidera frakcji SASP, świadomie odbierającego samemu sobie oraz pozostałym podległym możliwość karania ludzi z powodów wielokrotnie powtarzanych. Szczególnie, że SASC (którym nie dowodzę) wywiązuje się ze swoich obowiązków, a ludzie w nim są zorganizowani czego nie mogłem powiedzieć o ludziach w szeregach SASP od początku istnienia tej frakcji. Stary system działał jak byli trzymani za mordę, mentalność była inna, a po niej zostały wspomnienia. Przy okazji w żadnym miejscu i przy żadnej okazji nie krytykuję Nemena, którego szanuję za wkład i zaangażowanie. Jednocześnie wiem co znaczy być liderem i winić go nie będę co reprezentują sobą pozostali, którzy go zawodzą pod tym względem, bo jedynie co może zrobić to pilnować tych zaniedbań, ale odpowiedzialność spada na pojedyncze osoby.
 2. Matus

  System Sądowniczy

  Nowy system względem starego różni się przede wszystkim tym, że nikt nikogo nie aresztuje na więcej niż 30 minut wciskając kit o przestępstwach, których ludzie nie robią. Stary system odbierał możliwość obiektywnej kary, a co gorsze - wszelkie dyskusje kończyły się karami od czapy. Obecny blokuje policję przed prowadzeniem nalotów na całą grupę z wymyślonych powodów ooc oraz przed innymi aktywnościami, na które nie mogą już sobie pozwolić bez zgody prokuratury. Problem z nowym systemem polega na tym, że unikają go osoby na wyższych stanowiskach krytykując go wszem i wobec zlecają obowiązek raportowania z czystej wygody osobistej, tak samo zresztą jak to jest w przypadku aresztowań, przewozu podejrzanych na komisariat itd. Tym samym jakość po ich stronie spada, co wpływa na niezadowolenie. Niestety nadal to są te same osoby co chcą karać po swojemu - wbrew temu po co tu wszyscy jesteśmy. Mnie zatrzymuje radiowóz i nie wie czy jestem poszukiwany czy nie - więc na złość zabiera mnie na komisariat, gdzie dowiaduję się, że jestem jednak wolny. Więc gdzie leży wina? W czystej ludzkiej złośliwości i lenistwie. Warto dodać, że osoby, które przy każdej możliwej okazji mówią jaki ten system zły nie ruszyły palcem, żeby ogarnąć sprawy po swojej stronie. Są wypalone i wręcz były powodem, dlaczego możliwość karania przez nich (na odpierdol) została odebrana krytykując State Court, które akurat moim zdaniem poprawiło sytuację z karaniem, hejtem i mustwinami - chłopaki robią naprawdę dobrą robotę. Przede wszystkim nowy model jest skierowany na obywateli, faktyczną sprawiedliwość dla nich, gdzie mają wychodzić na wolność i odgrywać swoją postać poza więzieniem do końca dnia. Nowy model również umożliwia wypuszczenie podejrzanego kiedy prokurator uzna, że raport jest do kitu. Więc ankieta mnie nie dziwi skoro decydować chcą osoby, które mają problem z prostymi rzeczami - dotychczasowa jakość nie napawa nadzieją, że stare znaczy lepsze.
 3. Matus

  System Sądowniczy

  Skoro był problem zanim był nowy system to dlaczego miałoby to się zmienić
 4. Zgłoś się do niego, dowiesz się szczegółów. To takie proste.
 5. Po to właśnie jest sprzedawca, abyś ruszył w jego stronę i zagadał o takie szczegóły. Sprzedawca też ma jakiś punkt zaczepienia jeżeli chodzi o small talk. Jedyne o czym sprzedawca może rozmawiać to właśnie o takich rzeczach i o tym czy chcesz to czy nie. Chyba, że chciałbyś, żeby nad każdym samochodem widniały informacje, a sprzedawca miałby ci tylko sprzedawać samochody jak mechanik, gdzie każdy jeden kierowca celuje w autonaprawkę licząc, że mechanika nie ma Jezeli nie ma sprzedawcy to i nie ma samochodu. Tak niestety to wygląda, że nie wchodzisz do zamkniętego sklepu i nie zostawiasz koperty z pieniędzmi na stoliku. Sprzedawca też nie musi iść sobie po bułki zostawiając lokal samopas.
 6. Matus

  FIRMA TRANSPORTOWA LS-TRANS

  To akurat nie musi być problem. Ja bym powiedział, że nie będzie, ponieważ customy które mieliśmy miały przeogromną wagę i to była główna przyczyna. Mało kto wie, ale ciężarówka która jest już teraz dołączona to pracy ciężarówki to ... addon ;) W tym przypadku zmieniłoby się dodanie oświetlenia i ewentualne mapowanie ciężarówki, a jedynym problemem byłoby pewnie wybór konkretnego malowania jaki kierowca by chciał. Tuning wizualny to też mały detal o ile są to ciężarówki z gry.
 7. Matus

  FIRMA TRANSPORTOWA LS-TRANS

  Masz kogoś do współprowadzenia pomysłu? Napisz biznesplan z wykorzystaniem obecnej mechaniki na serwerze.
 8. Matus

  Homeland Intelligence Group - HIG

  Dziwne jest to że w całym stanie przebywa 32 osoby. Dlatego role są uniwersalne i nie ma sensu delegować ludzi do zajmowania się docelowo takimi pierdołami.
 9. Matus

  Praca poławiacza pereł

  Fajny powód do zagospodarowania czasu wolnego
 10. Dobrze wiedzieć, że ktoś chce mnie wkręcić w swoją akcję RP, bez mojej wiedzy, ale tego można było się spodziewać po kimś kto oczekuje uwagi i politowania. Profesjonalna postawa mija się z tym, że ktoś tak bardzo postarał się o proces bez konsultacji z drugą stroną...która akurat ma co robić w tym terminie, ma swoje życie i akurat ma plany na cały weekend. Ale spoko, skoro nikt nie przewidział poinformowania mnie o tym nie czuję się zobowiązany do brania w tym udziału Powodzonka.
 11. Matus

  Niebieskie tło w menu

  usuń cache z folderu fivem
 12. Teraz zaczynasz pisać z sensem. Twoja wypowiedz przypomniała mi, że miałem kiedyś sprawdzić ciężarówkę elektryka, która ma podnoszony kosz. Oryginalnie nie działa w grze, ale przed chwilą udało mi się uruchomić to, dzięki czemu można odnosić ludzi na nim. Tu uwierz mi, że lepsze nic niż to. Dosłownie. Rozumiem, że dla ciebie to jest metoda prób i błędów, dla nas również i to pewnie dlatego, że od dawna robię tak samo, ale to się najzwyczajniej w świecie nie sprawdza. Wystarczy posiedzieć trochę dłużej, że potencjalny człowiek ma pretensje, że śmiesz rozmawiać z nim na podstawie jego przejechania przez czerwone światło. To nie jest jeden przypadek, tylko przypadłość polskiej sceny rp, którą nie da się zmienić zwykłym banem czy regulaminem. Oczekujesz od człowieka, żeby stał w budce i nie robił zbyt wiele, czyli teoretycznie rp, praktycznie łatwy zarobek. Skoro nie ma być zarobkiem, to nie może być bardziej opłacalne niż rozwożenie pizzy. Jeżeli nie ma być opłacalne bardziej niż aktywna praca to równie dobrze możesz tam stać i robić swoje jako praca w tle, czyli wymyślona.
 13. Dobry temat. W końcu ktoś zwrócił uwagę na kilka ważnych rzeczy. Ja jeszcze dodam do tego, że przydałyby się propozycje, które nie mają nic wspólnego z ulepszeniem/urozmaiceniem pracy policji nawet jako firma trzecia. Co do śmieciarza - był taki pomysł i nadal w sumie gdzieś tam na tyłach głowy jest. Mechanika dość prosta. Bierzesz śmieciarkę i jedziesz pod wskazany adres, aby zabrać worek i wrzucić na tył. Aby praca była realna wpadłem na pomysł, że skoro jest możliwość wykorzystania opcji dni tygodnia, to śmieciarze mogliby odwiedzać konkretną dzielnicę w konkretny dzień. Mniejszy obszar eksponuje pewien powtarzalny minus, bo z czasem pracownicy zauważą, że bez sensu jest zbierać śmieci z jednej ulicy, żeby pojechać do następnego celu, który jest kilka ulic dalej, aby trzecim celem był znowu śmietnik w pierwszej lokacji. Ok, więc dlaczego nie zrobić drogi i robić punkt po punkcie? Odwiedzam te śmietniki i zauważam jeszcze większy problem - żeby obskoczyć śmietniki muszę ciągle wsiadać i wysiadać z ciężarówki i przeparkowywać ją co kilka metrów bo nie wiem czy gorsze jest to, czy bieganie od ciężarówki do śmietników w powiększających się odległościach. Efekt taki, że teoretycznie fajna praca z ciekawym rozwiązaniem robi się bardzo wkurzająca już na pierwszym zleceniu. Co innego jakby w zbieraniu pomagała nam druga osoba, jako kierowca, ale to by się nie opłacało, aby ktoś pomagał za część stawki. Powiększyć wypłatę? Nie, bo wtedy opłacalne będzie to bieganie samemu, a jeszcze do tego bardziej opłacalne niż inne prace...bo nikt nie wpadnie nawet na to że wypłata jest wyższa, aby robić ją w dwie osoby. Praca dozorcy i sklepikarza - czyli stanie i czekanie, aż kto przyjdzie. Tak, mi też się wydawało, że np. SAMS będzie lepiej traktowane przez społeczność niż to widzę, tymczasem ich rola najczęściej ogranicza się do podniesz i spierdalaj. Podobnie LSCM - napraw pan bo mam akcje, zapłacę więcej. I spierdalaj. Oni chociaż mogą jeździć do wezwań, a jaką alternatywę ma taki sklepilarz? Pomijając pewnie fakt, że byłby bardzo łatwym celem do napadu w większości wypadków i osobiście waliłbym w czapkę taki interes, że mam być świadomym zakładnikiem na serwerze przez całą karierę sprzedawcy w 24/7 (tak się nazywa sklep). Jakieś dalsze propozycje?
 14. Wchodzenie do środka to nie chodzenie na posesje przecież
×
×
 • Create New...