Jump to content

Recommended Posts

Skarga na The Lost

Podczas zwykłej przejażdżki na autostradzie od strony kasyna, jechaliśmy z włączoną muzyką. Za nami jechali Lości na motocyklach w 6 osób + ich van. Jak do nas w końcu dojechali, wyrównali oni prędkość z naszym pojazdem i zamiast bez problemu wyprzedzić nas to kontynuowali jazdę obok. Podczas jazdy nie spodobała im się nasza muzyka i najprawdopodobniej ich lider skomentował to w jasny sposób ; "Ogarniajcie, ja lecę dalej". Po praktycznie 2 sekundach nasi serdeczni koledzy wyjechali z falstartem bo zaczęli strzelać przed odliczaniem czasu przez jednego z nich. Tym sposobem Lości wbili nam bw i odjechali praktycznie bez słowa.

Poniżej link jako dowód.

https://streamable.com/h37lci

EDIT: CAŁOŚĆ https://streamable.com/00ec9s

Czego oczekuję?

Oczekuję wyciągnięcia odpowiedzialności za ten piękny, bezpodstawny RDM z ich strony, nie stosowanie się do limitu osób w akcji którą z resztą sami zaczęli. Z tego co ja wiem to strzela się w ostateczności (przypomnę tylko, że jechaliśmy z włączoną muzyką).

Edited by Dadder333
edit
  • NotLikeThis 2
  • rtdpepe 1

Więc tak, jak już wrzucamy jakieś klipy, to nie ucięte od ostatniego momentu ;) Warto dodać, że przed zjazdem na autostradą nas minęliście, myśląc prawdopodobnie, że jedziemy na warsztat. Gdy również  zjechaliśmy na autostradę zwyczajnie zwolniliście, żeby na nas czekać. Nie jechaliśmy celowo obok was, bo śmiesznie składa się tak, że cały czas jeździmy na tempomacie, a na klipie widać, że to Wy staracie się zrównywać cały czas prędkość, żeby trochę pośmieszkować. Co do limitu osób w akcji, którą sami zaczęliśmy? Jechaliśmy w ciszy obok i to Gonzo zaczął się wydzierać co 2 sekundy "Miejsce, Panowie miejsce!". Z naszej strony padło kilkukrotnie, że macie się ładnie mówiąc "ulotnić" i tyle. Woleliście kontynuować wesoły autobus, więc skończyło się tak, a nie inaczej. Nie my sprowokowaliśmy całą sytuację ;) Argument Gonzo z discorda:image.png.cc2976c5c9fee4fbcb798143ae92d337.png
Jest wyjęty z czapy, bo zapierdzielaliście więcej do momentu gdy nas zobaczyliście (poza tym, auta z lat 70, też jeździły więcej niż 100 ;) tak abstrahując) 
Więcej grzechów nie pamiętam, dziękuję.

• Like 3

Tutaj też chciałbym pokazać bardzo ciekawą rzecz w podlinkowanym klipie. Jest on bardzo krótki, a w dodatku ma cięcie w możliwie niewygodnym miejscu - okolice 18 sekundy jest cięcie.
Jesteście około 40 metrów przed zjazdem, pojawia się dobre cięcie i nagle około 70 metrów za zjazdem z autostrady. A w dodatku podążajace za obiema grupami jedno auto znika

Edited by Adikad
  • Like 2

No tak, zapomniałem, że są równi i równiejsi. Klipa bez ucinania mogę bez problemu załatwić, po prostu ziomek który to nagrywał dostał jakąś wiadomość na pw a z resztą jechaliśmy dalej w tej "ciszy". Poza tym bardziej mnie zastanawia fakt, że wyciągnęliście automaty i ładowaliście z nich prosto w nas (bo why not?) a nie przykładowo w opony? Większość osób spoza Lostów (bo wiadomo, że swój swojego będzie bronić) która widziała całą sytuację skomentowała waszą akcję skromnym "XD". Poniżej zamieszczam nasze zdanie na ten temat:

image.thumb.png.f6ddb144b550d2ff814fe20d9b61d653.png

3 minutes ago, Adikad said:

Tutaj też chciałbym pokazać bardzo ciekawą rzecz w podlinkowanym klipie. Jest on bardzo krótki, a w dodatku ma cięcie w możliwie niewygodnym miejscu - okolice 18 sekundy jest cięcie.
Jesteście około 40 metrów przed zjazdem, pojawia się dobre cięcie i nagle około 70 metrów za zjazdem z autostrady. A w dodatku podążajace za obiema grupami jedno auto znika

Spokojnie, mogę ogarnąć za chwilę całego klipa. Tak jak pisałem - ziomek dostał coś na pv w trakcie nagrywania.

Większość osób? Wydaje mi się, że większość raczej kładzie lachę na tą sytuację, bo ich nie dotyczyła ;) Nikt nie miał automatów to raz, dwa, jeśli pisząc "w ciszy", masz na myśli Gonza krzyczącego kilka razy "miejsce, miejsce", gdy my się nawet z początku nie odezwaliśmy, to mamy inne definicje ciszy. A jeśli wklejasz screeny wypowiedzi osób trzecich, to wklej kogoś neutralnego, a nie osoby, która raczej zawsze czuła niechęć do naszej grupy ;) A mówiąć "równi i równiejsi" nie do końca wiem, co masz na myśli i na jakiej podstawie wysuwasz tak daleko idące teorie 

Edited by TommeY_PL
  • Like 1

Jeśli to możliwe, nagranie bardzo prosimy zacząć tak 4 minuty przed spotkaniem Lostow, żeby wyeliminować posadzenie o to, że mineliscie kolumnę i celowo zaczęliście zwalniać. I całe, nie cięte i nie z wymazywanym dźwiękiem. Dzięki temu będziemy mogli się bardziej ustosunkować do sytuacji.

Praktyką Lostow jest jazda na tempomacie, wobec czego inicjacja w tej akcji nie leży po stronie klubu. Spotkaliście kolumnę powszechnie znanego w mieście gangu motocyklowego. Na klipie wyraźnie widać, że celowo utrzymujecie prędkość, pomimo że chwilę wcześniej kolumna was doganiała, więc jechaliście wolniej. Słychać nawet ostrzeżenie Tommeya że za chwilę straci cierpliwość. Akcja została sprowokowana, klub zlikwidował zagrożenie. Ta sytuacja w ogóle nie powinna wyjść ooc, bo skarga zwyczajnie jest nieuzasadniona. Podjazd pod jakikolwiek inny gang, lub nawet sasp zakończyłby się podobnie negatywną reakcją. A to, że Losci zareagowali bronią? Cóż, gang słynie z morderstw i handlu bronią, nic dziwnego że zareagowali stanowczo. Strzelać w opony to może policja, a nie grupa przestępcza.

Właśnie o takich sytuacjach mówiłem, gdy pisałem w waszym wniosku, że Wasz format szybko się znudzi. Gracie irytujących i głośnych cyganów, ale ta sytuacja pokazała, że jeśli ktoś nie ma ochoty na interakcje i zareaguje stanowczo, to kończy się płaczem.

Posądzanie Lostow o bycie faworyzowaną grupa też zakrawa na słaby żart.

• Like 2

5 minutes ago, TommeY_PL said:

Większość osób? Wydaje mi się, że większość raczej kładzie lachę na tą sytuację, bo ich nie dotyczyła ;) 

Czyli rozumiem, że jak kogoś nie dotyczyła dana sytuacja to nie może wyrazić o niej opinii? Trochę dziwne podejście. Co do tego screena to uwierz, że nie chodzi mi o osobę która pisze taką opinię, a o tekst który mało się różni od tego co się naprawdę stało ;) 

7 minutes ago, Dadder333 said:

Czyli rozumiem, że jak kogoś nie dotyczyła dana sytuacja to nie może wyrazić o niej opinii? Trochę dziwne podejście. Co do tego screena to uwierz, że nie chodzi mi o osobę która pisze taką opinię, a o tekst który mało się różni od tego co się naprawdę stało ;) 

Nikt nie powiedział, że nie można wyrazić opinii. Napisałem, że większość osób zwyczajnie nie jest jakoś super zainteresowana - takie jest moje zdanie i tyle. Jedna opinia osoby trzeciej to wciąż nie większość ;) 

18 minutes ago, Dadder333 said:

Poszedł edit co do klipu.

Ale stary, co Ty wrzucasz. Daj całość od wjazdu na autostradę, a nie cały czas od momentu w którym już jedziecie równo.

Co do innych osób, zawsze mogą wypowiedzieć się na forum. Powoływanie się na bliżej nieokreślonych "wszystkich którym pokazywałem" to żaden argument. 

Chcesz wyjść na poważnego gościa? Wrzuć nagranie od wjazdu na autostradę przy szpitalu. 

Edited by Ini
  • Like 1

19 minutes ago, Ini said:

Ale stary, co Ty wrzucasz. Daj całość od wjazdu na autostradę, a nie cały czas od momentu w którym już jedziecie równo.

Co do innych osób, zawsze mogą wypowiedzieć się na forum. Powoływanie się na bliżej nieokreślonych "wszystkich którym pokazywałem" to żaden argument. 

Chcesz wyjść na poważnego gościa? Wrzuć nagranie od wjazdu na autostradę przy szpitalu. 

Nagrywanie zaczęło się od tego momentu ale do czego my tu tak naprawdę dążymy? Z tego co wiem to nie zapierdalaliśmy nie wiadomo ile. JEŚLI nawet kierowca zrównał prędkość do motocykli to co z tego tak naprawdę? Jazda z włączoną muzyką przy innych to nie powód do strzelania w środku dnia. Co to stałego argumentu kolegi TommeYa odnoście Gonzo i jego krzyczenia "kilka razy" (powiedział to tylko raz). Czy to jest dobry powód? Panowie, nie chodzi w tym wszystkim żeby robić jakieś spiny OOC bo nie do tego dążę, a chodzi o wyjaśnienie samej akcji.

Może się wypowiem jako osoba trzecia. W klipie jest zawarte to co powinno być - moment w którym koledzy cyganie zostali rozstrzelani bez powodu, użycie broni w RP jest raczej ostatecznością , chodzi przecież o to żeby odgrywać a nie do siebie napierdalać ( no chyba że zamiast cyganów byłaby tam jakaś inna organizacja z którą macie wojnę ), wyobraźcie sobie jakby każda interakcja wyglądała tak jak ta przedstawiona na klipie, zrobiłby się dziki zachód. Spokojnie mogliście to załatwić inaczej, chociażby ich zatrzymać i pobić, przebić opony albo jeżeli już strzelać to wystrzelić parę pocisków ostrzegawczych. Kontrargument typu 'wklejcie klip od zjazdu na autostradę' jest chujowy, tak jak wspomniałem na klipie jest to co powinno być czyli RDM za puszczanie muzyki i krzyczenie 'miejsce'. Gdybyście może to jakoś zainicjowali na przykład mówiąc 'Ciawusie jebany wyłącz tą muzykę bo cię rozpierdole.' to wyglądałoby to lepiej co swoją drogą byłoby zagraniem godnym czarnucha z Forum, no ale przynajmniej byłaby to inicjacja bo '3 2 1 strzelam' to można sobie mówić w łóżku do panny. Moim zdaniem powinna zostać wyciągnięta odpowiedzialność za popełniony czyn. Co do limitu osób się nie wypowiadam IMO jest on bez sensu.

• Like 2

Brawo. Co to w ogóle za argument że "mogliśmy odjechać"? Dołączacie do nas w ruchu na drodze i twierdzicie że mogliśmy od Was odjechać? Na tę logikę można podbić do "polskiego kwiatu młodzieży" pod trzepakiem, puścić muzę z telefonu i potem się dziwić że dostało się manto - no bo przecież to oni mogli sobie pójść spod tego trzepaka. 
Jeśli chodzi o RP - na serio, kto o zdrowych zmysłach równałby na autostradzie z organizacją, która znana jest na mieście z przestępczości? Raczej nie sądzę, by ktokolwiek robił taki dym przy Hells Angles czy innych klubach. 

12 minutes ago, khomaac said:

Jeśli chodzi o RP - na serio, kto o zdrowych zmysłach równałby na autostradzie z organizacją, która znana jest na mieście z przestępczości? Raczej nie sądzę, by ktokolwiek robił taki dym przy Hells Angles czy innych klubach. 

My. IC znamy Lostów jedynie ze strony warsztatu.

5 minutes ago, Dadder333 said:

My. IC znamy Lostów jedynie ze strony warsztatu.

No to IC poznaliscie konsekwencje. Akcja jak akcja, brak nagrania od samego wjazdu na autostradę, które pokazuje, że to spotkanie nie jest przypadkiem, tylko z Lostami zrownaliscie się celowo. Nie ma co drążyć tematu, chcecie to ciągnąć to odpowiedzcie na to IC, czy to skarżąc na sasp, czy to atakując klub.

Ale tu chyba nie chodzi o to czy mogliście ich rozjebać, tylko o to w jaki sposób to zrobiliście.

• Like 1

33 minutes ago, Ini said:

No to IC poznaliscie konsekwencje. Akcja jak akcja, brak nagrania od samego wjazdu na autostradę, które pokazuje, że to spotkanie nie jest przypadkiem, tylko z Lostami zrownaliscie się celowo. Nie ma co drążyć tematu, chcecie to ciągnąć to odpowiedzcie na to IC, czy to skarżąc na sasp, czy to atakując klub.

Atakowanie totalnie nie pasuje do naszego Stylu gry i postaci, 

7 hours ago, TommeY_PL said:

Co do limitu osób w akcji, którą sami zaczęliśmy? Jechaliśmy w ciszy obok i to Gonzo zaczął się wydzierać co 2 sekundy "Miejsce, Panowie miejsce!". Z naszej strony padło kilkukrotnie, że macie się ładnie mówiąc "ulotnić" i tyle. Woleliście kontynuować wesoły autobus, więc skończyło się tak, a nie inaczej. Nie my sprowokowaliśmy całą sytuację ;)

Miejsce Miejsce było powiedziane Raz! "w tym tekście chodzi o to aby okazać szacunek dla drugiej osoby z naszej strony i ustąpić mu przejazd" widać na nagraniu ze po moich słowach auto zjeżdżało do lewej krawędzi. Czyli chcieliśmy jak najbardziej wam nie zaszkodzić i was nie sprowokować.

Kolejna rzecz proszę podaj mi jakiś artykuł gdzie jakiś klub motocyklowy IRL strzela do chłopów za to ze poszczają sobie muzykę w aucie.

Ta dana akcje można było rozegrać na milion rożnych sposobów jak: Ostrzelanie opon - wycelowanie bronią i kazanie wypierdalać a nie liczenie 3 2 1 strzelam X kurwa D a najnormalniejsza opcja byłoby przyspieszenie z waszej strony i nas wyminiecie "GU osunięte to można kozaczyć?"

Przypomnę stare FDF zostało zamknięte za "bez sensowne strzelanie do policji na GHETTO" i kilka innych małych przewinień z użyciem broni palnej

Tommey nie spodziewałem się akurat po was tak chujowej akcji, mieliśmy rożne akcje z FDF, łysymi i wszystkie te akcje były zlotem bo Panowie potrafili się zachować. 

Tak na koniec chciałbym przypomnieć - 8.16 Zakazuje się akcji typu "Hit and Run", takich jak np. Driveby

• Like 2

Moment w którym wysyłasz screena to moment w którym ja do Was celuje z broni i mówię że macie "Wypierdalać w podskokach, daje wam 3 sekundy". Kolejna sprawa - zaczynasz nagrywać w momencie kiedy nie chcesz nic zrobić i to jest zwykła przejażdżka, to nie rozumiem po co odpaliłeś nagranie. Kolejna sprawa - jeżeli już nagrywasz całą swoją rozgrywkę to może pokaż jak wjechaliście na autostradę i jak na nas trafiliście. Kolejna sprawa - jeżeli równasz się z klubem motocyklowym, który jedzie w szyku z odpowiednią prędkością to musisz się liczyć z tym że może się to dla Ciebie źle skończyć, a jeżeli "nie możesz" wyprzedzić nas to pomyśl że jest coś takiego jak hamulec w samochodzie, wystarczyło przyhamować i trzymać tą prędkość za nami. Hit And Run w tym przypadku chyba nie działa kiedy ty utrzymujesz tą samą prędkość przez 30 sekund i pomimo wielu ostrzeżeń wasz kierowca ma wywalone w nas i jedzie sobie tą samą prędkością co cały szyk. Szkoda że na nagraniu nie widać najistotniejszego momentu w całej sytuacji czyli tego kiedy wasz kolega dostał wiadomość. Od tej sytuacji wiecie już że nie warto nas "denerwować", więc wasze postacie będą nas unikać. Chciałbym jeszcze dorzucić że akurat jechaliśmy odegrać pogrzeb zmarłego członka klubu więc to jest kolejna rzecz która była zapalnikiem w tej akcji.
Pozdrawiam panowie.

• rtdpepe 1

Well to może kolejna osoba trzecia, która nie brała udziału w akcji a to co piszę opieram głównie na tym co widziałem na klipie.
Tak jak, któryś z moich przedmówców już nadmienił. Na klipie widać ewidentnie jak jedziecie około 70 kilometrów na godzine a z chwilą zrównania się skuterków z wami przyśpieszyliście tak by jechac równo z nimi. 
Potem jest osławione cygańskie "miejsce" i delikatne bujanie się (z naciskiem na prawo)prawo-lewo tak jakbyście chcieli ogarnąc sobie jak najwięcej miejsca rozpychając się łokciami po alejce.
Potem jakby, któryś z was nie robił zdjęcia liczy osób i wysyłał komuś na PW (bo z tego co widziałem żadnej wiadomości nie dostał) to by z łatwością zauważył, że jeden z lostów zaczął do was mierzyć
 image.png.6e637cd2b7fc9e0f8d7ac9d9acf79bf1.png

A potem następnie jak Tommey zaczął odjeżdżać kolejny raz zaczęto do was mierzyć. image.thumb.png.13042fa6cb8b883caad1993fdb381b7f.png

Całej sytuacji można byłoby uniknąć jeśli na siłe nie szukalibyście interakcji z grupą, która akurat w tym momencie (tak jak wspomnieli, podobno jechali na pogrzeb skuterka) nie chce z wami mieć nic do czynienia lub w ogóle nie chce was widzieć na oczy.

Także jak bardzo wiele osób nie lubi Lostów na skuterkach z różnych powodów tak ja mam wypierdolone i nie upieram się na siłę żeby kogoś upierdolić.

Co do RP cyganów albo w sumie twojego @Gonzo097, nie wiem czy zauważyłeś ale dążę do wszystkiego aby mieć jak najmniej interakcji z tobą (dlatego też zlałem dzisiaj co gadałes na mechaniku)i  rozjebusem z HP bo po prostu nie sprawia to mi przyjemności, przede wszystkim dlatego, że jesteście chyba największymi płaczkami na tym serwerze i boli was każda akcja jak dostajecie tylko w pizdę.

Well skuterki nie zawiniłly, niech czartkowe RP będzie z wami, ekipa Michała B ma was w opiece.

PS: Community meeting zrób byczku Gonzo

• Like 6

I znów, po raz kolejny powtarzam Wam, że w związku z tym, że cała inicjacja została rozpoczęta przez Was (minięcie klubu na pełnej piździe, wyhamowanie i zrównanie się z nimi, prowokowanie muzyką, nie reagowanie na wymierzoną w Was broń) nie ma mowy o żadnym failu. Nie było na miejscu broni automatycznej, klub jechał w swoim celu, podejmując po waszej inicjacji agresywne kroki, które mieszczą się w RP prowadzonym przez Lostów.

Skoro sami zainicjowaliście akcję, to nie jest Hit&Run ani Driveby. 

To tak jakbym się spłakał na kosę, że najebał mi na komisie, za to, że stałem na ghetto i czekałem na komisowego. No niekoniecznie, taki Roleplay.

Edited by Ini

Co do tego mierzenie do nas - po prostu tego nawet nie mieliśmy jak zauważyć (poza tym gdybyśmy to tylko zauważyli to reakcja byłaby natychmiastowa).

Druga sprawa. Każdy tutaj bierze za argument nasze zrównanie prędkości do prędkości Lostów. Bardzo chciałbym się dowiedzieć czy jazda obok danej organizacji z włączoną muzyką w środku dnia na autostradzie na której generalnie jest w chuj ludzi jest powodem aby zacząć się bawić w polowanie na kaczki? Jeśli tak to możecie równie dobrze otworzyć patrol autostradowy mierzący db i pilnujący nie jeżdżenia obok siebie. Widocznie IC macie mega słabe nerwy i zamiast odegrać coś bardziej kreatywnego jak np. skopanie samochodu, przebicie opon czy zajechanie drogi i celowanie do nas. To są jedynie przykłady, które sprawiły by, że rozgrywka była by chociaż ciekawa i każdy byłby zadowolony a tej strony nie było by na forum.

Pozdrawiam cieplutko

• Like 2

Wiekszosć ludzi z serwera zrobilo by to co Losci jadą tempomatem a wy do nich zwalniacie i prowokujecie na demku slychac ze was uprzedzaja poczym odaja strzaly doprowadzajac was do BW a ooc do płaczu jak zawsze , a z tego co slyszalem to @Gonzo097 ma zakaz bycia w jakich kolwiek organizacjach a owa chcecie dostać. 

• Like 1
  • rtdpepe 2

18 hours ago, Gonzo097 said:

Atakowanie totalnie nie pasuje do naszego Stylu gry i postaci, 

Odnosząc się jeszcze do tego skoro już użyłeś takiego argumentu, to powiedz mi co w takim razie robiliście pod siłownią biegając z bejsbolem, napierdzielając bez powodu w NPC, albo strzelając z dwururki i pistoletów do pracownika, bo ten was zaczął przeganiać, gdy robiliście bydło? 
To tylko pokazuje, że zwyczajnie prowokujecie, a gdy ktoś szybko chce was ukrócić, to zaczyna się postawa roszczeniowa i skomlenie ;)