Jump to content
Sign in to follow this  
sushi trash

[WNIOSEK][ADMINISTRACYJNY] Steve Butnic vs SAMS

Recommended Posts

Posted (edited)
Wyrok z dnia 09.01.2020 w sprawie administracyjnej B-08 Butnic vs SAMS

San Andreas State Court w osobie sędziego Josepha Dreada łagodzi zarzuty postawione SAMS w osobie Nei Dubrov i Leona Coopera i uznaje ich winnych rażącego zaniedbania obowiązków, a co za tym idzie:
- Zasądza 7000 dolarów odszkodowania na rzecz pana Steva Butnicka
- Panią Neę Dubrov degraduje do stopnia lekarza Specjalisty.
- Panu Leonowi Cooperowi udziela nagany.

Sprawa ta nie była wcale tak czarno-biała jak niektórym się wydawało. Wiele sprzeczności w zeznaniach, w dowodach i w zachowaniu się uczestników budziło duże wątpliwości. Po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami i wysłuchaniu świadków sąd nabrał pewności co do jednego: Pan Butnic został potraktowany w sposób naganny, który nie przystoi przeszkolonym lekarzom SAMS. Pan Butnic spędził w szpitalu ponad 3 godziny bez wsparcia, nie mogąc mówić, nie mając możliwości wezwania pomocy, prawdopodobnie krwawiąc. Tak długi czas bycia ignorowanym przez lekarzy w szpitalu jest zdaniem sądu niedopuszczalny.
Jednakże, nagrania dostarczone przez stronę pozwana wyraźnie pokazują iż wypadek komunikacyjny w którym uczestniczył powód nie odbył się z winy Pani Nei Dubrov. To prowadzi nas do kolejnego wniosku: niezależnie czy krtan została uszkodzona w wyniku wypadku, czy też nie, utrata głosu przez Pana Butnica nie była winą służb medycznych. Jednocześnie lekarz specjalista prowadzący drugą operację wyraźnie stwierdził, iż w przypadku tego typu obrażeń czas nie gra roli, a głos pana Butnica, pomimo czasu jaki minął do operacji, i tak nie mógł zostać uratowany.
Dlatego też sąd zdecydował się nie oskarżać lekarzy o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu poprzez zaniechanie, lub też rażący błąd w sztuce.

 
Powyższe kary dyscyplinarne zasądzone zostały po konsultacji z ordynatorem San Andreas Medical Services.
Odszkodowanie dla Pana Steve Butnic w wysokości 7000 dolarów staje się wymagalne z momentem ogłoszenia wyroku i musi zostać wypłacone w przeciągu 7 dni przez instytucje San Andreas Medical Services.
 
J.Dread,
Sędzia SASC
 
 
Edited by Gregory2
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...