Jump to content
Cz4rt3k

[Propozycja] Narkotyki

Recommended Posts

Na dzisiejszym Community Meetingu doszliśmy do wniosku, pomysłu - rozwinięcia dwóch propozycji.

1. Roboczo system nazwany "cornerem". 

Spot lub ich parę, rozmieszczonych na mapie miejsc, w których sprzedaż narkotyku byłaby bezpieczniejsza i bardziej opłacalna. Jak miałoby to działać?

Bardzo podobnie jak działa jedna z opcji kradzieży policjantów. Od jakiegoś na stale postawionego NPC lub zwykłego blipa jak jest z chop shopem dostawalibyśmy mniej lub bardziej przybliżoną lokalizacje AOE. Podczas prób sprzedaży w miejscu oznaczonym jako "corner/spot" policja ma mniejszy % szans na dostanie info oraz sama sprzedaż z tytułu sprzedaży właśnie w tamtym miejscu dawałaby więcej pieniędzy. Co wynika z takiego miejsca?

Większą interakcja między samymi dillerami

Większa interakcja między dillerami a innymi ludźmi ***

Pojawienie się samych dillerów bo obecnie, zresztą sami wiecie - sprzedaż narkotyków kuleje i jest raczej czymś egzotycznym niż czymś co powinno w tak dużym mieście być na porządku dziennym.

Kto by rywalizował w takim miejscu?

Cywil vs cywil                      \

Cywil vs organizacje            =   No i nad tym wszystkim nasze kochane SASP.

Org vs org                             /

2. System szacunu.

Dosyć analogicznie do statystyk z siłowni osoba sprzedająca narkotyk zyskiwałaby statystykę "szacunu". Ponownie, jak miałoby to działać?

Sprzedając narkotyki (tylko w chwili kiedy jest policja na serwerze) nasza postać zyskiwałaby punkty (%) szacunu. W zależności od wysokości tej statystyki osoba ta mogłaby sprzedawać częściej oraz za większe pieniądze. Na co to wpłynie?

Na pewno na ponowne odżycie narkotyków na serwerze, pojawienie się osób, które będą częściej wybierane przez organizacje przestępcze bo będą miały wysoki współczynnik "szacunu" przez co będą sprawniej i szybciej obracać ich towarem. 

 

*** Dodatkową interakcją, o której mówią jest fakt "spożywania" narkotyków w celu zwiększenia energii. Ludzie obecnie mówią o tym, że energii brakuje, za wolno się ona odnawia. Wykorzystanie systemu jaki mają na NoPixelu w celu zbicia stresu czyli zajaranie zioła czy pójście na siłownie. 

Wtedy nareszcie na serwerze pojawiliby się realni ćpuni, pracoholicy którzy chodzili by i szukaliby towaru. No i tym samym narkotyk stałby się też czymś co nie byłoby tylko przedmiotem kupowanym na odsprzedaż lokalnym ale też na własny pożytek.

 

Pomysłodawcy: @JesusPL @lvpedits

  • Like 12
  • POGGERS 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama nie siedzę w narkotykach ale pomysł jest fajny, na pewno też ciekawie by to wpłynęło na wyspę. Podejrzewam również że interakcja z innymi mogłaby być ciekawa. A kto wie może i sama bym spróbowała z ciekawości jak to wszystko działa, także czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki. 😃

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś będzie z tego? Fakt faktem pamiętam, że "efekty" na narkotykach są wpisane w listę to-do ale do tej pory apeluje o zbalansowanie sprzedaży narkotyków:

a) Zwiększenie ceny przy pozostaniu przy obecnej szansie na sprzedaż

b) Nieznaczne zmniejszenie ceny przy zwiększeniu szansy na sprzedaż

Sprawa miałaby się pewnie zgoła inaczej jeśli gracze mieliby możliwość robienia czegoś innego oprócz śmiechowego RP po zażyciu i odsprzedaży lokalnym - coś na wzór tego zjebanego energola z kanker serwerów czy narkotyków z NoPixela gdzie zapierdalamy jak Usain Bolt po zażyciu takiego specyfiku. 

Obecna sytuacja sprzedaży narkotyku lokalnym i porównaniu tego do chociażby kurierki czy tira wygląda w ten sposób:

W przeciągu godziny:

a) Przy normalnym sprzedawaniu narkotyku przez godzinę nie udało mi się sprzedać 30g heroiny (ale może to być spowodowane zwykłym uważnym rozglądaniem się za policją). Średnio wychodzi 80$ za g czyli po sprzedaży całości wychodzi nam około 2,4k.

b) Przy rakowym napierdalaniu na rowerku, motorku czy aucie od lokalnego i do kolejnego lokalnego 200m dalej pewnie nawet nie uda nam się całości sprzedać tych 30g no i jest to zjebane.

Natomiast przy zarabianiu na tirze na drodze Paleto - Miasto jesteśmy w stanie godziny wyciągnąć dużo więcej niż 2,4k tak naprawdę nie narażając się w żaden sposób - nie musimy naprawiać tira o ile dojedziemy nim na stacje, odzyskujemy kasę za wcześniejsze wypożyczenie go. Wymagana jest tylko kategoria "C".

Przy kurierce jest to jeszcze przyjemniejsze niż na tirze gdzie już zauważyłem jedną trasę, w której pod rząd trzy paczki są oddalone od siebie +- 9km.  Po jednym takim kursie mamy około 2, może 2,3k a robimy go na pewno w mniej niż godzinę zakładając, że jeździmy jak rak 120km/h, pod prąd, po wysepkach kasując wszystko po drodze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bierz pod uwagę że jazda na tirze i na kurierce wiąże się z wyścigową jazdą (na tirze jest to mniej wychwytywane bo zazwyczaj śmiga się po autostradach) na kurierze jedno wyłapanie potrafi kosztować od 250$ do nawet 1k$+ mandatu więc ryzyko też jest a jeden mandat po 1 godzinnym grindowaniu może Ci stopić zarobek o 50% 😆

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie fajny pomysł ale spoty powinny w danych ramach czasowych działać czyli np 22-3 pod klubami itp. Aby na spotach nie było mega grinderki.

 

edit.

I "szacunek" można by było wykorzystywać aby handlować w "lepszy" miejscach czy w klubie ale w blipie i było by to randomowo generowane i w takim blipie max 10g mógł byś sprzedać czy coś takie, ale kosztowało by to albo wejście do klubu albo łapówkę dla ochroniarza.

Edited by qu_er0
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt z administracji nie wypowiedział się pod tym tematem. Czy temat Narkotyków jest w ogóle poddawany dyskusji? Jest to na tą chwilę ciekawy element RP, który się po prostu marnuje.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie powrót do starego systemu związanego z narkotykami będzie najlepszym rozwiązaniem... gangi wyruszą znowu na łowy, niedzielny gość który lubi pogrindować kokę pogrinduję sobie bez problemu ale będzie wystawiony na działanie gangów, miejscówki znów będą miejscami walk. SASP sam w sobie też zacznie działać wydaje mi się ze wszyscy trochę z tego dostaniemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...