Jump to content
Sign in to follow this  
Mintaz

System Sądowniczy

System Sądowniczy  

63 members have voted

1. 1. Czy podoba Ci się jak obecnie działa system sądowniczy?

• Obecnie jest bardzo dobrze (po złapaniu przestępcy, przez policję zostaje złożony raport i na jego podstawie w ciągu tygodnia prokurator ogłasza wyrok)
      26
    • Kiedyś to było lepiej (po złapaniu przestępcy, policjant wsadzał do więzienia wg. taryfikatora i dawał ulgi we własnym zakresie)
      30
    • Może coś pomiędzy? (zmodyfikowana wersja obu powyższych - wymaga waszych propozycji)
      7

Recommended Posts

Temat dotyczny obecnie działającego systemu sądowniczego. Od dłuższego czasu słychać, że nie jest on lubiany przez policję i osoby które muszą siedzieć w pace, dlatego powstała ankiet aktóra zdecyduje o dalszym losie obecnego systemu.

Ideą tego systemu było rozciągnięcie w czasie akcji związanych z policją, aby nie kończyły się w momencie złapania i żeby ograniczyć sytuacje typu "wsadzaj mnie kurwa do paki nie mam czasu". Miał także wyeliminować stronniczość policjantów którzy wsadzali do więzienia, byli jednocześnie sędzią i katem, dając ponosić się emocjom dodając lub odejmując kary wg własnego osądu.

Zachęcam do głosowania, bo ta ankketa faktycznie będzie miała wpływ na dalsze losy sądu. Jeżeli macie sugestie dotyczące działania tego systemu napiszcie je niżej, ale proszę niech to będzie sensowne.

• Like 1

Jako stały bywalec więzienia stanowego, uważam że aktualny system jest bardzo dobry. Wymaga może małych poprawek, ale generalnie sprawuje się. Wiele razy spotkałem się z błędami ze strony policji, za które przy starym systemie ucierpiałbym dość mocno. Dodatkowo prokuratura wprowadza sporo możliwości przy odgrywaniu a jej brak to duża strata dla serwera. Stary system to powrót do policyjnych katów którzy tylko przez uprzedzenia do Twojej osoby mogą dopierdolić kare tak o. Jestem pewny, że aktualny system nie odpowiada policji bo muszą pisać raporty zamiast szybko napisać /jail.  

• Like 14

Aktualny system eliminuje emocje ooc ktore negatywnie wplywalyby na osąd karającego. I nie ma policjanta pana i wladcy.

Edited by wd-40
  • Like 8

To tak na szybko

Teraźniejszy system: 

- prokurator patrzy na wszystko strona podejrzanego strona oskarżającego

- podejrzany może się bronić i udowodnić brak winy i zostać oczyszczony z zarzutów

- z powodu braku dowodów podejrzany nie musi iść za wszystkie zarzuty stawiane przez sasp

Stary system: 

Podejrzany idzie do więzienia za wszystkie postawione zarzuty jedynie może próbować negocjować zmniejszenie kary

• Like 5

Podejrzany zawsze mógł się bronić i jeśli mu się udało to zarzutu nie dostawał. Proszę nie kłamać 

• Like 1

I nie miał postawionego zarzutu np próba morderstwa funkcjonariusza? Wątpię bardzo w to a nawet jestem pewien ze ni było takiej opcji nawet aby z tego się mógł wybronić 

• Like 1

Nowy system w mojej opinii powoduje jedynie więcej frustracji z uwagi na fakt czekania na prokuratorów. Dodatkowo pamietajmy że mamy się tam dobrze bawić odwzorowując aspekty prawdziwego życia. Jaka jest przyjemność z czekania 3-4h lub więcej na kogoś kto i tak musi cię skazać a twoja obrona może jedynie zredukować karę (znam z autopsji kilka przykładów kiedy prokurator jawnie stwierdził że i tak jestem winny i moja obrona może jedynie zmniejszyć karę). Nowy system ? Jestem na NIE.

Co do ludzi którzy włożyli sporo czasu w działanie tego systemu. Liczę że odnajdą się równie dobrze jeśli zajdzie jakaś zmiana :)

• Like 2

Skoro ktoś próbuje mnie zabić i mam taką pewność to dostaje taki zarzut, jeśli pewności nie mam to go nie dostaje

@Dave AveryAveryale jakiego czekania 3-4 h na prokuratora? Gdzie on czeka? Jest wolny i ma 7 dni może robić co chce to już jego wolą czy będzie grzeczny czy nie. Przeczytaj pierwszy post dokladnie który napisał kosa. Osoba z poza sasp i sasc i spoza administracji

Edited by KOZIK
  • Like 4

17 minutes ago, KOZIK said:

@Dave AveryAveryale jakiego czekania 3-4 h na prokuratora? Gdzie on czeka? Jest wolny i ma 7 dni może robić co chce to już jego wolą czy będzie grzeczny czy nie. Przeczytaj pierwszy post dokladnie który napisał kosa. Osoba z poza sasp i sasc i spoza administracji

To właśnie tak nie działa. Policja okres 7 dni nazywa czasem w którym jestem na wolności tak jakby w zawiasach i informuje o tym że jeżeli popełnię jakieś przestępstwo zanim zgłoszę się do prokuratury to sami mogą wysłać mnie do więzienia tyle, że nie będę miała prawa do wyjaśnienia sytuacji.

Każdy gra w różnych godzinach, a ja najczęściej się z wami mijałam. Codziennie pisząc zgłoszenia na "aplikacji" (niestety nie działa jak jest ktoś offline) i ten o to sposób mijał tydzień. Po tym tygodniu musiałam przerwać akcje na jednej postaci żeby na drugiej dowiedziec się od prokuratora że zgłosiłam się za późno o 2 dni i że poszukiwana jestem przez co wyrok będzie 2 razy większy....

Pragnę też zauważyć że większość kar zapisana jest np. do 20 miesięcy, a ty @KOZIK i tak dajesz max z tego co słyszałam. Nie będę doszukiwać się tego czy to prawda czy też nie, ale chociaż raz chciałabym poczuć satysfakcję z tego że cały mój proces od przestępstwa do więzienia przejdzie przez prokuraturę która faktycznie obniży mi wyrok w zamian za to że czekałam na prokuratora. |

System prokuratury według mnie byłby najrozsądniejszy kiedy mielbyśmy opcje tak jak u mechanika. Możemy z automatu naprawić za drożej lub poczekać na mechanika żeby naprawił nam taniej. Czyli chciałabym mieć możliwość wybrania opcji prokuratora lub bez żadnych tłumaczeń zostać skazana przez policję.

• Like 3
  • POGGERS 3

To ciekawe a komu skróciłem o połowę cały wyrok choć byla ta pani poszukiwana ale mówiła że zgłaszała się szukała? Pamiętasz? Czy już nie bardzo? 

Myślę że dobrym pomysłem byłby mix obu systemów - oskarżony mógłby zgodzić się na natychmiastowe odbycie kary (SASP od razu wsadza do paki) lub złożyć apelację i wtedy dopiero wniosek/raport trafiałby do prokuratora i on by wydawał werdykt.

Z tym żeby to miało jakiś balans SASP mógłby łagodzić kary tak żeby każdy nie składał apelacji - np. Wg. taryfikatora oskarżony powinien odbyć karę 120msc. Policjant wg. uznania mógłby zaproponować 60-90% przewidzianej kary lub apelacje. Jeśli oskarżony wybierze drugą opcję i  zostanie uznany  przez prokuratora jako winny musi odbyć 100% kary + np.  pokryć koszty sądowe.

Edited by musicshaggy
  • POGGERS 2
  • NotLikeThis 1

@KOZIK Dobry agent z ciebie, wczoraj jakiś chłop (chyba z GSF) koniec końców się przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów, kozik podchodzi normalnie i wystawia chłopu max grzywny (7,5k za sklep i uciekanie), chłop normalnie nie pyskował, trochę wcześniej w chuja leciał, ale już później było ok. Były podstawy do obniżenia mu tej grzywny. Oczywiście mogłeś tak zrobić jak zrobiłeś, ale mi na miejscu tego chłopa odechciałoby mi się grać po tej akcji, bo ładnie wszystko było odegrane, fajna nawijka była, chłop się ładnie zgłosił. Żeby tylko w skrajnych przypadkach nie zmuszało to do grindu. Równie dobrze chłop mógł się do niczego nie przyznawać a później gościu by zobaczył nagrania i tak by dostał to samo co gdyby się przyznał. Jeśli tak ma to wyglądać to prokuratura nie jest potrzebna.

4 hours ago, Dave Avery said:

Nowy system w mojej opinii powoduje jedynie więcej frustracji z uwagi na fakt czekania na prokuratorów. Dodatkowo pamietajmy że mamy się tam dobrze bawić odwzorowując aspekty prawdziwego życia. Jaka jest przyjemność z czekania 3-4h lub więcej na kogoś kto i tak musi cię skazać a twoja obrona może jedynie zredukować karę (znam z autopsji kilka przykładów kiedy prokurator jawnie stwierdził że i tak jestem winny i moja obrona może jedynie zmniejszyć karę). Nowy system ? Jestem na NIE.

Co do ludzi którzy włożyli sporo czasu w działanie tego systemu. Liczę że odnajdą się równie dobrze jeśli zajdzie jakaś zmiana :)

Ja zawsze szukam mocnych dowodów na zarzuty do których się dana osoba nie przyznała - jakieś nagrania itp. Jeśli nie ma takowych to oczyszczam gościa z tego zarzutu. Dobrym przykładem jest tu @Niqht , gość przyszedł mając dwa raporty z dużą ilością oskarżeń, ale nie mogłem znaleźć żadnych dobrych dowodów i gość wyszedł z budynku prokuratury tak jak wszedł. 

Aktualnie na serwerze jest dwóch aktywnych prokuratorów ja i Kozik. Jeśli ktoś nie ma farta to może mieć problem ze złapaniem prokuratora. To zrozumiałe. Tutaj powinna zajść jakaś zmiana. To co proponuje @Bluthize wydaje się dość rozsądne. 

Część osób ma jeszcze uraz do tego systemu za czasów tych wysokich kar. Był taki moment, że prawie żadna organizacja nie grała między innymi przez to. Dużo chłopaków z KTB latali z ogromnymi debetami na koncie. Sam nawet miałem taki epizod z posiadaniem -60k w banku po otrzymaniu 80k grzywny. Może powinno się dać szansę temu systemowi. Idea jest dość fajna. 

• Like 3
  • LUL 1

13 hours ago, KOZIK said:

To ciekawe a komu skróciłem o połowę cały wyrok choć byla ta pani poszukiwana ale mówiła że zgłaszała się szukała? Pamiętasz? Czy już nie bardzo? 

Ja pamietam, skrociles mi o połowę bo mówiłam że to trochę nie fair. Już się nawet nie odzywałam bo wiedziałam że nic nie ugram. Bo ucieczka przed policja na godzinę i 12 tysięcy grzywny bo w końcu udało mi się trafić na kogoś 2 dni po to obnizyles mi wyrok na 30 minut i 6k, patrząc na kodeks 30 minut naciągane można zostawić przy czym to byłby max. Z grzywna natomiast 100$+1500$ razy dwa nie jest równe 6 tysięcy. Ostro poleciales bo w konstytucji nie jest nic wspomnianego o tym że kara podwaja się w przypadku nie stawienia się na czas. Jest wspomniane o tym że przy popełnieniu 3 przestępstwa w ciągu tygodnia, kara MOŻE zostać podwójna. Więc już nie ukrywając albo lecisz sobie w chuja wyzyskując hajs od nieświadomych ludzi na nowy samochód albo będąc prokuratorem nie znasz konstytucji. 

• Like 1
  • LUL 1

W przypadku nie stawienia się zostajesz wciągnięta na listę osób poszukiwanych i dochodzi do tego wyrok 'nie stawienie się w sadzie' - 50 msc więzienia plus 10 000 grzywny to sobie policz 😉 a i jeszcze jedno jak za bardzo nie wiesz jakie kary daje to nie kłam i najlepiej bzdur nie opowiadaj. Nawet w Twoim wypadku Twoich postaci na każdej miałaś przeze mnie skrócone kary. No widzisz znam i wiem co robić. I nie pierdol głupot bo z kary grzywny nawet nie mam dolara więc przestań pierdolić takie brednie

Edited by KOZIK

Osobiście uważam że nowy system, mimo iż troche nieintuicyjny przez ilość prokuratorów którzy bywają na serwerze(nie ma co się srać, wszyscy wiemy że na co dzień osoby grające prokuraturą mają postacie z większym priorytetem) to ma jak najbardziej sens, gdyż prokuratorzy po pozbawieniu ich opcji przymusowego sądzenia, nie będą mieli racji bytu na serwerze. 

Co prawda to prawda-Mogą wyrabiać jeszcze licencje na broń. Ale czy to jest w jakiś sposób satysfakcjonujące dla gracza który odgrywa urzędnika tego typu? Odpowiedź jest prosta - Nie. 

Moim zdaniem nowy system jest dużo lepszy, bardziej immersyjny. 

• Like 5

Obniżyłeś mu raz na Lillie, na Rebecce obnizyles mi bo 5-10 minut po tym jak się okazało to kary oficjalnie zostały zmienione i nadal był max tyle że kara zamiast 15 to 30. No tak średnio bym powiedziała, ale rozumiem każdy interpretuje prawo na swój sposób... 

ja nie jestem od zmian kar w konstytucji. Tylko od ich egzekwowania. I jeszcze raz pisze jak nie wiesz to nie pierdol głupot i kogoś nie oczerniał debilnymi wpisami dobrze księżniczko. Więc na drugi raz jak chcesz coś pisać to się dowiedz od sędziów lub prokuratora generalnego czy mamy jakieś profity z grzywn a potem pisz. 

Edited by KOZIK

Ja uważam że system który jest obecnie nie jest znowu taki zły. Z perspektywy odgrywania postaci która czasami, podkreślam czasami łamie prawo system ten jest bardzo komfortowy bo daje podejrzanemu czas na przygotowanie obrony. Ten okres oczekiwania na prokuratora można bardzo dobrze wykorzystać. Poprzednio za byle gówno leciałem do paki na bardzo długi czas. Było to bardzo irytujące bo nie gram całymi dniami i jak mam ochotę na grę to napewno nie jest fajne siedzenie w więzieniu. Rozumiem i zgadzam się z tymi co narzekają na to ze mijają się z prokuratorem. Myśle że problem leży w tym że bycie prokuratorem może być dla większości nudne. System ten powinien zależeć od chęci ludzi do gry prokuratorem. Jeśli takich chęci nie ma to nie ma tez miejsca na taki system. 

Edited by BigSkinnyJanczar
  • Like 4

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...