Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Szukaj wyniki które...
Znajdź wyniki w...

Witaj na V-LIFE

Poświęc chwilę i dołącz do nas!

wd-40

[WNIOSEK] [ADMINISTRACYJNA] [Harvey Calavera vs SASP]

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Wnoszę do departamentu Administracyjnoprawnego San Andreas State Court o otwarcie przewodu sądowego w sprawie “Harvey Calavera vs SASP” i zorganizowanie rozprawy jawnej z udziałem niezależnego sędziego.

Powód (wnioskodawca):

Harvey Calavera, ur. 04/08/1995, zamieszkały w Los Santos

Pozwany:

San Andreas State Police, reprezentowana przez dowódcę lub pełnomocnika

Stan Faktyczny:
W każdym przypadku gdy będzie mowa o datach i godzinach będzie mowa o czasie globalnym.

W dniu 03/03/2019 około godziny 23:00 mój klient Harvey Calavera poruszając się jako pasażer autem marki Cheval Picador prowadzonym przez kuzyna powoda Miguela Calaverę zauważył, że jest śledzony przez radiowóz SASP. Po chwili radiowóz bez powodu dokonał zatrzymania pojazdu pana Calavery. Po zatrzymaniu mój klient I jego kuzyn oczekiwali w aucie na funkcjonariusza. Po dośc długim czasie oczekiwania, w obawie czy funkcjonariusz nie doznał jakiegoś urazu mój klient I jego kuzun wysiedli z auta by sprawdzić co się stało. Po dojściu do pojazdu funkcjonariusz (przedstawił się jako P Rodriguez) polecił zatrzymanym wrócić do pojazdu. Jako, że mój klient z natury jest osobą ospałą wracał bez pośpiechu. Bez powodu z pojazdu oddano strzaly z paralizatora, które trafiły w mojego klienta. Gdy ten odzyskał kontrolę and własnym ciałem postanowił uciekać gdyż przypuszczał, że dokonujący zatrzymania mógł nie byc prawdziwym policjantem. Powód I jego kuzyn w obawie o własne życie wsiedli do samochodu i odjechali. Podejrzany radiowóz ruszył za nimi. Moi klienci chcieli jak najszybciej dostać sie pod komisariat policji. Niestety ze ścigającego ich pojazdu było widac wycelowaną broń. W obawie o życie, mój klient oddał strzały w kierunku kół pojazdu z tyłu, aby go spowolnić. Mój klient przypuszcza, że zatrzymanie jak i dalszy pościg miał podłoże rasistowskie, gdyż policjant z uprzedzeniem traktował mojego klienta jak przestępcę mimo, że ten nie był poszukiwany, a wcześniejsze wyroki wzorowo odsiedział. W pewnym momencie z radiowozu padły strzały, które uszkodziły pojazd, którym poruszali się poszkodowani. Kuzyn z klientem zdecydowali się uciekać na pieszo, jednak po kolejnych strzałach które w nich trafiły stracili siły.

Po całej sytuacji policjanci odwieźli mojego klienta do lokalnego szpitala gdzie zajęli się nim medycy.
Następnie na komisariacie, został przykuty do krzesła i pozostawiony na czas wypełniania dokumentów. Mój klient, jak każdy człowiek ma potrzeby fizjologiczne, a że był przypięty do krzesła musiał oddać mocz na miejscu. Gdy proszeni o odprowadzenie do toalety policjanci nie reagowali, powód zdecydował się zwrócić ich uwagę chlapiąc moczem w stronę policjantów. W tym momencie dochodzimy do podstawy niniejszego wniosku – policjant (powód pamięta go jako oficera Johna Nolana) podszedł i uderzył z całej siły powoda pałką policyjną w twarz. Gdy skończył, zostawił mojego klienta w kałuży krwi, nie udzielając pierwszej pomocy, udał się na jak sam to określił “lunch”. Po chwili na komisariat weszli lokalni medycy którzy zaopiekowali się moim klientem.

Mój klient czekał na powrót policjantów, by móc ponieść jak sam twierdzi niezasłużoną karę. Czekał, aż zasnął. Gdy się obudził, został sam, ręce miał wolne a drzwi do komisariatu były zamknięte. W tym momencie wyjął telefon i napisał do mnie wiadomośc z prośbą o interwencję. Dzięki szybkiej reakcji policji, udało się uwolnić poszkodowanego i został on odwieziony do szpitala w celu leczenia i przeprowadzenia obdukcji.

Roszczenia:

Z uwagi na możliwą utratę wzroku, odniesione obrażenia zarówno fizyczne jak i psychiczne. Z uwagi na pojawiające się lęki u mojego klienta oraz karygodne zachowanie funkcjonariuszy. Z uwagi na długi okres leczenia i niemożności prowadzenia działalności gospodarczej powód wnioskuje o:

-          3 000 000$ (trzy miliony dolarów) zadośćuczynienia za poniesione szkody w tym możliwą utratę wzroku (obdukcja pooperacyjna zostanie przedstawiona w sądzie)

-          2 000 000$ (dwa miliony dolarów) wsparcia finansowego za czas w jakim mój klient nie może pracować, za obniżony standard życia, oraz za prywatną opiekę medyczną i rehabilitację

-          Przeprowadzenie szkoleń z kontroli nad emocjami w SASP

-          Zwolnienie ze służby, a na czas postępowania zawieszenie Johna Nolana w pełnieniu obowiązków służbowych celem ochrony innych obywateli.

Świadkowie:

• Harvey Calavera,
  • Miguel Calavera,
  • Pablito Rodriguez,
  • Oleg Dubrov,
  • John Nolan,
  • Prosimy aby zostały wezwane na świadka osoby które w czasie zdarzenia pełniły służbę w Sandy Shores, gdyż mój klient nie zna wszystkich policjantów.

Zebrane dowody:

Nagranie CCTV z komisariatu,

Obdukcja lekarska,

Zeznania poszkodowanego i jego kuzyna

Reprezentanci stron:

Harvey Calavera będzie reprezentowany przez adwokata Vuko Drakkainena.

SASP - tbc

Wnoszę o zorganizowanie rozprawy w miejscu i terminie dogodnym dla obydwu stron, a także świadków i biegłych.

Obdukcja_lekarska_H.Calavera.pdf

Z wyrazami szacunku

Vuko Drakkainen

Edytowano przez wd-40
błendy

Link do posta
Udostępnij
Napisano (edytowany)

Decyzją Sądu wniosek zostaje przyjęty.

Sprawie departamentu Administracyjnoprawnego o odszkodowanie i zwolnienie ze służby (Harvey Calavera vs San Andreas State Police) Sąd nadaje sygnaturę B-04.

Sąd jednocześnie informuje, iż ze względu na ciężar gatunkowy sprawy i roszczeń zostanie powołana niezależna ława przysięgłych. Jej skład zostanie podany w późniejszym terminie.

Termin rozprawy zostanie ustalony po konsultacji ze stronami.

Joseph Dread

Prezes SASC

12.03.2019

Edytowano przez Gregory2

Link do posta
Udostępnij