Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Kurs i zestaw pierwszej pomocy.

Recommended Posts

Guest

Tematem mojej propozycji jest pierwsza pomoc.

Często zdarza się, że na serwerze nie ma pogotowia lub jest ono bardzo zajęte. Zdarzają sie drobne wypadki bw, z którymi poradziłby sobie człowiek nie będący lekarzem. Na przykład BW spowodowane głodem/pragnieniem, upadek po potknięciu czy oberwanie z kolby od kolegi, który nie chciał tego zrobić.

Rozwiązaniem na takie sytuacje może być przebyty kurs pierwszej pomocy i możliwość zakupu (po otrzymaniu certfikatu) zestawu pierwszej pomocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco ograniczymy przypadkowe bw, do których będzie musiała przyjezdzac policja, gdy nie ma medyków. 

Jak miałby działać skrypt?

po kolei sprawdzam:
sa medycy? <tak> - nie mozesz uzyc zestawu, wezwij pogotowie
  		   <nie> :
             masz licencje? <nie> - nie mozesz uzyc zestawu pierwszej pomocy
             				<tak> :
                              masz apteczke? <nie> - musisz posiadac apteczke aby udzielic pierwszej pomocy
                              				 <tak> :
                                               Trwa udzielanie pierwszej pomocy

Zestaw pierwszej pomocy mozna by było kupić tylko od SAMSów po przejsciu testów i otrzymaniu certyfikatu/licencji.

Proszę o wasze komentarze i opinie.

Pozdrawiam.

Edited by Guest

Jest to dobre bo czasami na jakieś akcji zajebie się koledze z broni przez przypadek gdy przeładowuje się broń. Myślę ,że tysiące jest plusów.

Było wałkowane. To sanitariusze podnoszą dzięki czemu kontrola nad upadkami jest zachowana, nie jest to nadużywane do reszty, a sami sanitariusze mają jeszcze powód, żeby odgrywać swoje role.

Wypowiem się w następujący sposób. Jeżeli wyrobimy Sobie licencję/dokument pozwalający udzielać pierwszej pomocy niczym ratownik. Na pewno będzie to kosztowało trochę dolarów, załóżmy przeszliśmy taki test. Na pewno chciałbym by on odbywał się jak za starych czasów RP. Szpital ogłasza takie kursy dla ludzi takich jak "Ja" np. Mam pieniążki, płace za kurs, staram się go przejść. Jeżeli mi się nie uda, no to trudno. Jak mi się uda, jestem w stanie ratować ludzi z różnych przypadków ale nie tak, by robić z Siebie darmową karetkę ponieważ Apteczkę Pierwszej Pomocy będzie można kupić w "Sklepie"? lub zrobić oddzielny budynek by kupić to? "Aptekę?" i jak widzimy wypadek gdzieś możemy od razu pomóc. Tylko na pewno pamiętajmy by ten ktoś, kto został "ożywiony" w dany sposób to powiem dał trochę "$" za pomoc (Lolwut). Ja to tak przewiduję. Mało, że zarobek dla szpitala to jeszcze integracja z graczami.

Guest

@Matus przeczytaj jeszcze raz mojá propozycje, dokladnie zwlaszcza to co jest w code box. W przypadku gdy sa medycy na sluzbie apteczki nie bedzie mozna uzyc.

Edited by Guest

@Matus nawet sami medycy popierają ten pomysł. Nie było by problemu który ja mam często ,że pisze do jakiegoś medyka na drugiej wyspie aby wbił i podniósł kogoś.

To jest dobry pomysł, ale jest pewne ale. Nie każdy miałby taką licencje. Nie chciałbym żeby każdy członek z gangów mógł używać takiej apteczki. Na gang byłaby to jedna, dwie osoby z apteczką, wybrane odpowiedzialnie przez gang. To byłby max na organizacje, jeszcze w zależności od ilości członków. Powiedzmy jeden "Sanitariusz" na 8 członków gangu. Co do zwykłych cywili to też trzeba wprowadzić ograniczenia. Jeszcze jedno, w razie gdyby nie było medyków i ktoś z ludzi z licencją podniósł by kolesia po upadku z ponad 50m, przejechanego przez auto albo postrzelonego kilkukrotnie to apeluje za majorą dla takiego osobnika. Właśnie, jest jeszcze taka kwestia. Żeby być branym pod uwagę do licencji to trzeba sprawdzić kartotekę policyjną, ktoś kto nagminnie pełni przestępstwa od razu jest skreślany z możliwości uzyskania jej. 

P.S. SAMS-y muszą mieć możliwość zabierania takiej licencji gdy ktoś używa tego nieodpowiedzialnie. 

Edited by Lamer
Dodatek myśli
  • Like 2

Zostanie to wprowadzone w najbliższym czasie z pewnymi ograniczeniami. Więcej informacji niebawem.

Propozycja zaakceptowana.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...