Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak pisać wezwania?

Ratownik

Spadłeś z rowerka? Napisałeś smska do policji i do medyków ale nikt nie przyjeżdża? Może popełniłeś jeden z wielu błędów, które robią nowe osoby. W tym poradniku pokażę Ci jak zrobić to prawidłowo oraz przedstawię przykładowe akcje.

Krok 1. Zawiadomienie służb.
Unikaj zwrotów "zginąłem" albo  "zabili mnie". Martwi nie potrafią pisać na telefonie. Możesz za to pisać "zostałem postrzelony" lub "dostałem kose pod żebra", z takimi ranami jesteś w stanie wyjąć telefon i napisać wiadomość. Wciel się w osobę ranną i myśl jak ona.
Jeżeli ktoś kiedyś uczył Cię jak dzwonić na policję lub na pogotowie to wiesz, że powinno zaczynać się od adresu. Nie inaczej jest tutaj. Nie sugeruj się tym że służby dostają marker na gps z lokalizacją wysłania wiadomości. W swoim wezwaniu zawrzy:j

Quote

1. Lokalizacja
2. Liczba poszkodowanych
3. Stan poszkodowanych 
4. Imię i nazwisko. wzywającego pomoc

Np.
Na Vespucci Boulvard, są 2 potrącone osoby, jedna się wykrwawia, druga jest stabilna.
Prosze o szybką pomoc! Marco Rodriguez

Krok 2. Odgrywanie rannego.
Przyjeżdża karetka lub radiowóz, wysiadają z nich jedyne osoby które mogą Ci pomóc, co robisz? Dre morde żeby mnie podnieśli bo została tylko minuta na liczniku - myślisz sobie. Otóż nie. Siedzisz cicho i ew. stękasz z bólu dopóki ktoś się Ciebie nie zapyta czy jesteś przytomny. Chyba że grasz nieprzytomnego wtedy masz pełne prawo siedziec cicho cały czas.
Twój wybawiciel podchodzi i pisze coś kolorowymi literkami na czacie, o co mu chodzi? Puls? Jak on chce to sprawdzić? Nijak. Jest to wyimaginowana akcja. TY jesteś poszkodowanym i ty odpowiadasz za swoje ciało. Jeżeli masz kaprys miec otwarte złamanie przy potrąceniu to je masz, jeżeli chcesz być postrzelony w lewe jądro to jesteś. No dobra, ale co z tymi kolorowymi napisami na czacie? To drogi kolego są napisy które służą do narracji. Opisują to czego nie da się przedstawić za pomocą gry, jak np. rany na ciele albo to że masz monetę z dwoma rewersami którą trzymasz w ręku. Czytasz je jak narrator w filmie lub książce.
(123) zdziwiony drapie się po głowie.
/me służy do opisywania co robi twoja postać,
(123) z rany na udzie powoli sączy się krew.
/do natomiast do opisywania otoczenia, reakcji lub stanu, ale także do zadawania pytań o tej samej naturze. 
Ok, to jak w końcu odegrać tak żeby mnie podnieśli? Służę pomocą!

Quote

Medyk: Halo słyszy mnie Pan?
Poszkodowany: YYyyyuuuYyYUuu...
Medyk: Proszę Pana, czy jest pan w stanie powiedzić co się stało?
Poszkodowany: UUuuuyyuUuuUUu...
** Medyk ** ogląda ciało w poszukiwaniu ran
(( Medyk )) co znajduje?
(( Poszkodowany )) plama krwi na ubraniach na brzuchu

** Medyk ** rozcina wierzchnią warstwę ubrań poszkodowanego
(( Medyk )) jaką ranę widzi na brzuchu?
(( Poszkodowany )) 3 rany kłute blisko siebie w okolicy pępka

ITD...

Obrazowe, prawda? To tylko przykładowa akcja, nie zawsze i nie każdemu będzie chciało się pisać książkę przy skręceniu kostki, wiele rzeczy można skrócić po prostu je mówiąc. Nie mniej jednak ciekawie jest czasem przeprowadzić operację z asystą 3 lekarzy na pacjencie z raną postrzałową klatki piersiowej. 

PS. Po końcu odliczania nic się nie dzieje, po prostu dostajecie możliwość odrodzenia się w szpitalu. Nie radze robić tego w celu uniknięcia konsekwencji. A jak jesteśmy przy konsekwencjach to nie bójcie się ich, spróbujcie to jakoś ciekawe zagrać, a może policja nawet skróci wam wyrok i obetnie grzywnę tylko dlatego że było ciekawie.

Taxi

Wiele osób ma problem z prostym zamówieniem taksówki. Myślę że nie ma nic prostszego. Wystarczy podać swoją lokalizację i nazwisko. Chętni mogą podać także ilość osób i czy wolą Ubera czy Taxi. Na przykład tak:

Quote

Witam, potrzebuję taksówkę na Eclipse Boulvard. Marco Rodriguez

Potrzebny transport dla mnie i moich dwóch kolegów, jesteśmy na Senora Freeway, tuż przy więzieniu. Marco Rodriguez

 

Mechanik

Aby mechanik był zadowolony z wezwania podążaj podobnym wzorem jak w przypadku taxi. Napisz gdzie się znajdujesz, jakie auto wymaga naprawy oraz do jakiego wypadku doszło.

Quote

Witam, wjechałem w słup moim Primo na Senora Road. Potrzebna będzie laweta. Marco Rodriguez

Moja Tesla odmówiła posłuszeństwa na Elgin Ave. Potrzebny mchanik. Marco Rodriguez

 

Jeżeli to przeczytałeś to już wiesz czemu czekałeś/aś 20min na ratownika lub taxi, a oni i tak nie przyjechali.

  • Like 8
  • POGGERS 1

Udostępnij ten post


Link do posta
Udostępnij
  • Mintaz pinned this topic
  • Mintaz locked this topic
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Utwórz nowe...